ثبت نام کنید

ورود

فراموشی رمز عبور

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ آدرس ایمیل خود را وارد کنید، یک ایمیل حاوی لینک بازیابی رمز عبور برای شما ارسال می شود.

پرسیدن سوال

برای پرسیدن سوال، باید وارد حساب کاربری خود در سایت شوید.
در بین 779 آموزش و 1522 پرسش به دنبال چه هستید؟

در بپرسم کلیه مطالب آموزشی رایگان است، کافیست فقط آن چیزی را که میخواهید دنبالش بگردید


راهنمای انتخاب کیبورد

سلام

تا الان از خود پرسیده اید که چه کیبوردی مناسب شما هست؟ آیا میدانید کیبورد ها به سه دسته ی معمولی، گیمینگ و آرگونومیگ تقسیم میشوند؟ در این مقاله کیبورد های مختلف را معرفی میکنیم تا بتوانید یک کیبورد مناسب برای خود خریداری کنید، در ادامه همراه بپرسم، باشید.

راهنمای انتخاب کیبورد

راهنمای انتخاب کیبورد

به طور کلی کیبورد ها را می توانیم به ۳ دسته ی:

  1. کیبورد معمولی
  2. کیبورد گیمینگ(بازی)
  3. کیبورد ارگونومیک

کیبورد معمولی

کیبورد معمولی برای کاربردهای روزمره مناسب است، این نوع کیبورد ها که اکثرا مورد استفاده ی خیلی از افراد است، برای انجام کارهای معمولی است که یک نمونه از این نوع کیبورد ها را در تصویر زیر مشاهده میکنید.

کیبورد معمولی

کیبورد معمولی

کیبورد گیمینگ(بازی)

این نوع از کیبورد ها، کاربرد بازی دارند که از کیبورد های معمولی بسیار مقاوم تر هستند، این نوع کیبورد ها به کیبورد های گیمینگ یا بازی معروف هستند، که همانطور که از اسمش پیداست برای بازی مورد استفاده قرار میگیرد، در این نوع کیبورد ها؛ دکمه های پر استفاده نظیر A,W,S,D و جهت ها نرم تر از مابقی دکمه ها هستند، یک نمونه از این کیبورد ها را در تصویر زیر مشاهده میکنید.

کیبورد مخصوص بازی

کیبورد مخصوص بازی

کیبورد ارگونومیک

همانطور که از اسم این نوع کیبورد، پیداست این نوع از کیبوردها مطابق با آرگونومی دست  طراحی شده است که دست ها راحت تر و مفاصل در دراز مدت آسیب کمتری ببینند؛ این نوع از کیبورد ها برای افرادی است که تایپ زیاد میکنند(یا به اصطلاح تایپیست هستند)، چرا که در طول استفاده دراز مدت دست ها کمتر خسته میشوند؛ نمونه از این نوع کیبورد ها را در تصویر زیر مشاهده میکنید.

کیبورد ارگونومیک

کیبورد ارگونومیک

نتیجه گیری: با انواع کیبورد ها آشنا شدیم،؛ اگر جزو کاربران معمولی هستید و در طول روز از کیبورد استفاده زیادی نمیکنید، از کیبورد معمولی استفاده کنید، اگر گیمر هستید و کیبورد مخصوص بازی میخواهید، کیبورد گیمینگ و اگر تایپیست هستید، کیبورد ارگونومیک خریداری کنید.

هر سه نوع کیبوردی که در بالا معرفی کردیم از نوع سیم دار و بدون سیم در بازار موجود هست که میتوانید با توجه به محیط کاری، نوع سیم دار یا بی سیم تهیه کنید.

حتما بخوانید:  آموزش نرم افزار AIDE – قسمت هفتم(دیزاین)

موفق باشید.

درباره احمد آخوندیمدیر

در صورتی که از بپرسم راضی بودید؛ میتوانید حمایت مالی کنید

دنبال کردن من

پاسخ دهید