ثبت نام کنید

ورود

فراموشی رمز عبور

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ آدرس ایمیل خود را وارد کنید، یک ایمیل حاوی لینک بازیابی رمز عبور برای شما ارسال می شود.

پرسیدن سوال

برای پرسیدن سوال، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید.

آموزش فارسی word – قسمت هجدهم(سرصفحه و پاصفحه)

سلام

با هجدهمین قسمت از آموزش نرم افزار واژه پرداز word در خدمتتون هستیم، در این جلسه می پردازیم به سرصفحه(header) و فوتر(footer)، در ادامه با بپرسم همراه باشید.

حتما در فایل های ورد و فایل های PDF مشاهده کردید که در بالای صفحات و پایین صفحات یا شماره صفحه، تاریخ، متنی دلخواه قرار دارد که در اصطلاح به کادرهایی که در بالا و پایین صفحات ایجاد میکنیم، سرصفحه و پاصفحه می گوییم.

آموزش:

  • برای ایجاد سرصفحه و پاصفحه؛ به سربرگ(زبانه) Insert رفته و از بخش Header & Footer یکی از گزینه های موجود را انتخاب کنید.
select

select

  • با مراجعه به هر گزینه لیستی برای شما باز می شود که میتونید یک نمونه از لیست انتخاب کنید تا در سندتان قرار بگیرد، بعد از اینکه هدر یا فوتر را به صفحه اضافه کردید، میتونید با دوبار کلیک کردن روی فوتر یا هدر اون رو ویراش کنید.

برای مثال من یک هدر به صفحه اضافه کردم و روش دوبار کلیک کردم و متن دلخواهم رو نوشتم.

header

header

به همین ترتیب میتونید هدر و فوتر دلخواهتون رو به صفحه اضافه کنید و اون رو ویراش کنید.

اگر صفحه را میخواید به طور رنگی چاپ کنید بهتره تا از هدر و فوترهای رنگی استفاده کنید، ولی اگر میخواهید صفحه را سیاه و سفید چاپ کنید از فوترهای سیاه و سفید استفاده کنید.

آموزش این بخش نیز به پایان رسید، امیدوارم مفید واقع بوده باشه:)

هرگونه سوالی یا مشکلی در رابطه با مطلب فوق داشتید؛ در سایت بپرسید، پاسخگوی سوالات شما هستیم، برای پرسیدن سوال کلیک کنید.

موفق باشید.

حتما بخوانید:  آموزش فارسی word – قسمت سیزدهم(Building Block)

درباره SOLTANE GHALBHAمدیر

امیدوارم از سایت رضایت کافی را داشته باشید :)

دنبال کردن من

نظر شما چیست؟