ثبت نام کنید

ورود

فراموشی رمز عبور

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ آدرس ایمیل خود را وارد کنید، یک ایمیل حاوی لینک بازیابی رمز عبور برای شما ارسال می شود.

کد امنیتی برای به روز رسانی تصویر امنیتی، روی تصویر کلیک کنید.

ورود

ثبت نام کنید

رایگان ثبت نام کنید و سوالات خود را بپرسید، همچنین میتوانید در پاسخگویی به سوالات دیگر کاربران نیز سهیم باشید، هر مشکلی در ثبت نام یا ورود داشتید با ایمیل beporsam@gmail.com در ارتباط باشید

در بین 825 آموزش و 1663 پرسش به دنبال چه هستید؟

در بپرسم کلیه مطالب آموزشی رایگان است، کافیست فقط آن چیزی را که میخواهید دنبالش بگردید


آموزش فارسی word – قسمت نهم(فاصله گذاری در پاراگراف ها)

سلام

با قسمت نهم از سری آموزش های نرم افزار واژه پرداز ورد در خدمتتون هستیم، در جلسه قبل قالب بندی پاراگراف را گفتیم و در این جلسه می پردازیم به فاصله گذاری در پاراگراف ها، پس در ادامه با پرسم همراه باشید.

آموزش:

یکی دیگر از گزینه های بخش پاراگراف مربوط به فاصله بین خطوط می باشد، پس برای تعیین فاصله دلخواه خود در بخش پاراگراف روی گزینه Line And Paragraph Spacing کلیک کنید و یکی از موارد دلخواه را انتخاب کنید و اگر مایل به تنظیمات پیشرفته تری هستید به بخش Line Spacing Options بروید، اکنون در بخش Spacing در دو کادر Before و After می توانید فاصله قبل و بعد از پاراگراف را تعیین نمایید، اما شما با قرار دادن زبانه Line Spacing بر روی گزینه Extacly این بار می توانید فاصله بین خطوط را به طور دستی وارد کنید.

Line-Spacing

Line Spacing

نکته دیگر این است که در کارد پاراگراف در سربرگ Line And Page Breaks در قسمت Pagination چهار حالت برایتان در موضوع پاراگراف و سرتیتر آن قرار داده شده است که به ترتیب اینگونه است:

  1. Window/Open control خطوط پاراگرافی که به صورت جداگانه هستند را در کنار دیگر خطوط قرار میدهد.
  2. Keep with next پاراگراف را همیشه در پایین تر از سرتیتر آن قرار میدهد.
  3. Keep Lines together باعث میشود تا تمام پاراگراف(یک پاراگراف) در صفحه قرار بگیرد، این مورد در صورتی اتفاق می افتد که اندازه پاراگراف کوچکتر از صفحه باشد.
  4. Page break before هر سر تیتر را در صفحه جدیدی قرار میدهد.
Line-and-Page-Breaks

Line and Page Breaks

آخرین مبحثی که در رابطه با مبحث فاصله گذاری بیان  آن را برای شما لازم میدونم، اینه که زمانی که شما در بخشی از صفه قرار دارید و مایل هستید ادامه را در صفحه بعد امتداد دهید، تنها کافیه که از کلید های ترکیبی Ctrl+Enter استفاده کنید.

حتما بخوانید:  تبدیل عکس به کارتون در فتوشاپ

مشاهده تمامی آموزش های داده شده در رابطه با نرم افزار ورد: کلیک کنید.

آموزش فاصله گذاری پاراگرف ها هم نیز به پایان رسید.

مشکلی یا سوالی در رابطه با این مطلب داشتید، در سایت بپرسید ، پاسخگوی سوالات شما هستیم.

موفق باشید.

درباره احمد آخوندیمدیر سایت

در صورتی که از بپرسم راضی بودید؛ میتوانید حمایت مالی کنید

دنبال کردن من

پاسخ دهید