حذف شدن محصولات به علت ریدایرکت ۴۱۰

پرسش

سلام

چند روز پیش سرعت سایتم رو با جی تی متریکس چک کردم . به علت بزرگ بودن اندازه محصولاتم ( اندازه نه حجم ) سرعت سایتم پایین بود . برای افزایش سرعت سایت عکسهایی رو که جی تی متریکس یراد گرفته بود رو  توی افزونه یواست سایت بهشون ریدایرکت ۴۱۰ دادم که حذف بشن . تصویر حال حاضر صفحه محصولات و ریدارکتی رو که انجام دادم براتون می فرستم

حالا از کاری که کردم به شدت پشیمونم و میخام دوباره محصولات رو سرجاشون برگردونم :

۱چطور محصولات رو دوباره سرجاشون برگردونم (دوباره باید از ریدایرکت استفاده کنم ؟ )

۲ جی تی متریکس دوباره بابت ریدایرکت ۴۱۰ از من خطا گرفته و سرعت سایتم رو با کاهش

نشون میده برای رفع این خطاها ( تصویر رو  ارسال کردم ) چه کنم ؟

توضیح اینکه : دسترسی سایت من هنوز برای رباتهای گو گل بسته هستش .

سوال : این عمل ریدایرکت ۴۱۰ رو وردپرس انجام میده یا گوگل ؟ چون هنوز دسترسی سایت من بسته هستش امکان داره که گوگل این کار رو کرده باشه ؟

سپاس فراوان از شما


پیوست

پیوست

پیوست

پیوست
در انتظار پاسخ 0
fkh 5 روز 1 پاسخ 21 بازدید کاربر جدید 0

پاسخ ( 1 )

 1. سلام

  ۱- اگه تصاویر رو از توی هاست حذف نکردید، اون ریدایرکت هایی که تو افزونه Yoast دادید رو برید حذف کنید تا برگرده سر جاش

  ۲- باید هم ایراد بگیره؛ چون شما تصاویر محصولاتتون ریدایرکت ۴۱۰ هست(یعنی به ربات های جستجو گفتید که این تصاویر از سایت حذف شده)، وقتی این کار رو انجام دادید(یعنی تصاویر رو ریدایرکت ۴۱۰ دادید) باید میرفتید و برای محصولاتتون عکس جدید آپلود میکردید، برای مثال شما در صفحه محصولات سایتتون یک عکس قرار دادید با آدرس زیر:

  خب وقتی این عکس ریدایرکت ۴۱۰ شده، باید هم تو جی تی متریکس خطا بگیرید.

  خطای ۴۱۰ چیست و چگونه عمل میکند؟

  صفحات خطای ۴۰۴ یکی از بزرگ ترین مشکلات وب سایت ها هستند. اگر سری به کنسول جستجوی گوگل بزنید حتما چند نمونه از آن ها را در سایت تان پیدا خواهید کرد. این مشکل باید هر چه سریع تر حل شود زیرا هیچکس دوست ندارد با این خطا روبرو شود.
  این صفحات از نظر گوگل نشاندهنده نگهداری بد سایت است، همچنین این صفحات باعث سردرگمی کاربر و نهایتا خروج وی از سایت تان میشود.

  خطای ۴۰۴ معمولا زمانی اتفاقا می افتد که مقاله یا صفحه ای از سایت تان حذف شده باشد و مسیر جایگزینی برای آن در نظر نگرفته باشید (یعنی آن را ریدایرکت نکرده باشید).

  برای حل این مشکل می توانید از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنید و صفحاتی با خطای ۴۰۴ را به صفحه ای مرتبط یا صفحه اصلی سایت هدایت کنید.

  روش دیگر برای حل این مشکل استفاده از ریدایرکت ۴۱۰ است. این ریدایرکت به کاربر و موتور های جستجو اطلاع می دهد که این صفحه از سایت حذف شده است. با این روش ربات های موتور جستجو متوجه میشوند که این صفحه دیگر وجود ندارد و باز نمیگردد، از این رو آن را از نتایج حذف میکنند.

  کاری که شما باید انجام میدادید:

  شما کافی بود میرفتید، تصاویر محصولات رو عوض میکردید(اگر به اندازه بزرگ  تصاویر محصولات گیر داده بود، اندازشون رو کوچک میکردید و مجدد آپلود میکردید)، واسلام.

  موفق باشید.

نوشتن پاسخ