ثبت نام کنید

ورود

فراموشی رمز عبور

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ آدرس ایمیل خود را وارد کنید، یک ایمیل حاوی لینک بازیابی رمز عبور برای شما ارسال می شود.

پرسیدن سوال

برای پرسیدن سوال، باید وارد حساب کاربری خود در سایت شوید.
در بین 731 آموزش و 1349 پرسش به دنبال چه هستید؟

در بپرسم کلیه مطالب آموزشی رایگان است، کافیست فقط آن چیزی را که میخواهید دنبالش بگردید


آموزش شبکه کردن دو کامپیوتر با کابل LAN

سلام

ممکنه شما هم با این مشکل روبه رو شده باشید که قصد انتقال یک فایل حجیم از روی سیستمتون به یک سیستم دیگه داشته باشید ولی هارد نداشته باشید یا سرعت بیشتری برای انتقال نیاز داشته باشید. یکی از بهترین راه هایی که میشه با سرعت خیلی بالا فایل ها رو بین دو سیستم جابه جا کردن شبکه کردن اوناست، در ادامه همراه بپرسم باشید تا دو سیستم را با هم شبکه کنیم.

حالا ما باید چه جوری دو سیستم رو به هم شبکه کنیم؟

  • برای اینکار شما نیاز به یک کابل LA(لن) دارید که دو سیستم رو به هم وصل کنید.
  • در مرحله بعد باید workgroup دو سیستم رو یکی کنیم. برای این کار مانند عکس در هر دو سیستم  روی mycomputer راست کلیک میکنیم و به properties میریم. در صفحه جدید که باز شده به قیمت change setting میریم. در قسمت پایین و روبه روی عبارت to rename this computer or change its domain or workgroup گزینه change رو میزنیم. در صفحه باز شده ابتدا باید چک کنیم که در قسمت computer name اسم هر سیستم متفاوت باشه. بعد در قسمت workgroup یک نام یکسان در هر دو سیستم میزاریم و ok میکنم.

  • در مرحله بعد ما باید یک ای پی برای هر سیستم وارد کنیم برای اینکار در قسمت network & Sharing center در قسمت change adaptor setting سپس به قسمت (Internet Protocol Version4(ipv4 میریم و برای هر کامپیوتر ای پی میزاریم (باید با هم متفاوت باشند). مثلا برای یکی از سیستم ها ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۳ و برای یکی دیگه ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۴٫
حتما بخوانید:  حذف محتویات صفحه برای کاربران غیر عضو در وردپرس

تمام الان کامپیوتر های ما با هم شبکه شدن و ما میتونیم از این روش برای انتقال فایل یا با استفاده از پلاگین obs ndi به عنوان سیستم استریم استفاده کنیم.

موفق باشید.

درباره Rezalotusکاربر

0_0 از چی بگم برات

دنبال کردن من

پاسخ دهید